Тематична спрямованість
             

Меню сайту


Друзі сайту








Популярні статті


Популярні теги


Статистика






Вітаю Вас, Гість · RSS 08.05.2024, 13:41
 






С. І. Шкарабан  

Головний редактор збірника 

доктор економічних наук, професор, 

Заслужений діяч науки і техніки України


Збірник "Економічний аналіз” є наступником збірника наукових праць викладачів та аспірантів кафедри економічного аналізу Тернопільського національного економічного університету "Наукові записки”, який видавався з 1993 року.

Необхідність перейменування наукового видання пояснюється всезростаючою роллю економічного аналізу, сутність якого полягає у тому, що він одночасно є :

  • універсальним інструментом дослідження економічних систем;
  • галуззю економічної науки;
  • дієвим інструментом управління діяльністю об'єкта;
  • складовою єдиної інформаційно-аналітичної системи суб’єкта господарювання.

Функціональна роль економічного аналізу та потреба в його застосуванні для управління за ринкових умов господарювання суттєво зростають і неухильно розширюється сфера використання як у прикладних, так і наукових дослідженнях. Зміст та цільова орієнтація економічного аналізу зазнають адекватних сучасним вимогам змін, здійснюється перебудова моделі аналізу діяльності господарюючого суб'єкта відповідно до нової якості інформаційного середовища прийняття управлінських рішень, зумовленого реформуванням бухгалтерського обліку та фінансової звітності, економіко-правового поля і еволюції ринкових процесів.

У нових економічних умовах сфера застосування економічного аналізу об’єктивно зумовлюється діалектичним поєднанням і взаємним доповненням теоретико-економічного та конкретно-економічного аналізу відповідно до положень сучасної економічної теорії, запитів ефективного менеджменту на рівні господарюючих суб’єктів та механізмів державного регулювання розвитку національної економіки.

У збірнику передбачається публікація результатів наукових досліджень, присвячених актуальним проблемам економічного аналізу.

На сторінках нашого збірника висвітлюватимуться особливості методики і організації видів аналізу, що динамічно розвиваються:

  • аналіз стану та перспектив внутрішнього і зовнішнього середовища економічної системи;
  • аналіз динамічності та поступальності розвитку об’єкта аналізу;
  • маркетинговий аналіз або комерційні дослідження (динаміка та сегментація ринку продукції, попит і пропозиція, кон’юнктура, дієвість системи маркетингу, ефективність каналів постачання та збуту, конкурентноздатність); 
  • аналіз ділового партнерства як умови мінімізації ризику участі на ринку;
  • аналітичне забезпечення індикативного та бізнес-планування;
  • аналітичне забезпечення антикризового управління;
  • фінансовий аналіз як інструмент фінансового менеджменту (фінансові результати, маржинальний аналіз (беззбитковості), фінансовий стан, ділова активність, позиція на ринку капіталів, джерела фінансування, платіжна здатність, фундаментальний і технічний аналіз фондового ринку, портфельний аналіз);
  • інвестиційні дослідження (інвестиційні перспективи, обґрунтування доцільності інвестицій, управління інвестиційним портфелем);
  • проектний аналіз для управління ефективністю проектів;
  • аналіз зовнішньоекономічної діяльності (ефективність зв’язків, пріоритетні напрямки експорту та імпорту, вплив інфляційних процесів);
  • аналіз як засіб оперативного, тактичного та стратегічного управління – обґрунтування динаміки розвитку діяльності на перспективи різної віддаленості;
  • інституційний аналіз – дослідження інституційного забезпечення діяльності, використання інституційних можливостей та переваг. 

Становлять значний науковий інтерес дослідження в галузі подальшого застосування в економічному аналізі математичних методів і ЕОМ , які дозволяють оптимізувати управлінські рішення.

Читачі збірника отримають можливість ознайомитися з досвідом впровадження теоретичних досягнень вітчизняної та зарубіжної науки у практику.

Сподіваємося, що на сторінках збірника знайдуть відображення галузеві особливості застосування методик економічного аналізу.

Належне місце в збірнику приділятимемо організації та вдосконаленню інформаційної бази економічного аналізу, зокрема обліку і звітності.

Запрошуємо до співпраці в збірнику науковців, студентів, а також практикуючих аналітиків.

Висловлюємо сподівання, що збірник сприятиме популяризації економічного аналізу, як науки, що спрямована на вирішення актуальних проблем управління.

Збірник стане тією організаційною ланкою, яка допоможе не тільки порушувати актуальні проблеми, але й об’єднає зусилля вчених і практиків у їх вирішенні, що сприятиме гармонійному економічному розвитку держави.

 








Хостинг від uCoz

ISSN 1993-0259 (Print)
ISSN 2219-4649 (Online)




© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2011

Матеріали випусків друкуються мовою оригіналу. Редакція не завжди поділяє думку автора. Відповідальність за достовірність фактів, власних імен, географічних назв, цитат, цифр та інших відомостей несуть автори публікацій. Усі матеріали цього сайту є об`єктом авторського права. Відповідно до Закону про авторські права, при використанні наукових ідей та матеріалів цього сайту посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на збірник наукових праць «Економічний аналіз» є обов’язковим. Автоматизоване вилучення інформації сайту будь-якими сервісами заборонено без офіційного дозволу редакції. Передрук і переклади дозволяються тільки з письмового дозволу редакції. Всі права захищені та охороняються законом.

 

 

 

 

 


 



Контактна інформація

Новини

Каталог статтей

Нормативна база